Wiadomości

Gen. Polko: Putin może wkrótce zamienić się w “gołąbka pokoju” i zamrozić wojnę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Były dowódca jednostki GROM, gen. Roman Polko, w rozmowie z portalem wPolityce.pl, zwraca uwagę, że Putin nie osiągnął zasadniczego celu i zasadniczo wojnę przegrywa, bowiem “nie udało mu się obalić legalnie wybranego rządu w Kijowie”. – Z drugiej strony ma też pewne zdobycze terytorialne, które polegają na tym, że jedzie tym swoim ruskim walcem i niszczy wszystko, co ma po drodze, pali, dewastuje – dodaje gen. Polko.

– Z jego punktu widzenia ma pewne konkretne zdobycze, jak choćby ta ogromna przewaga ludzka, mimo że to ludzie traktowani jak mięso armatnie, to jednak udało mu się zdobyć dużą część Donbasu i zrealizować ten cel, który też był bardzo łatwy do przewidzenia, czyli połączenie Rosji z Krymem – tłumaczy gen. Polko.

– Rosja zapłaciła za to co prawda dużą cenę, ale teraz, jak sądzę, może nagle zamienić się w „gołąbka pokoju”, ponieważ w dużej części zrealizowała swój cel polegający na zablokowaniu dostępu do Morza Azowskiego, Czarnego, Ukrainie i przejęcia Donbasu, został w dużej części zrealizowany – dodaje były dowódca jednostki GROM.

– Jeśli Zachód nie pospieszy z pomocą, gdzie Ukraina mogłaby uzyskać zdolności do przeprowadzenia kontrofensywy, to Putin z pewnością będzie chciał zamrozić ten konflikt, aby za jakieś 10 lat odbudować go od nowa i niszczyć, destabilizować Ukrainę. W żadnym wypadku nie wolno na to pozwolić, byłoby to kolejne takie posunięcie, jak wtedy w 2014 r., kiedy zabrakło takiej zdecydowanej reakcji – stwierdza gen. Polko.

Całość:

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!