Wiadomości

Gen. Polko: Marzy mi się uderzenie w most Krymski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Marzy mi się uderzenie w most Krymski, które zniszczyłoby nitkę, którą przechodzi bardzo silne wsparcie dla rosyjskiej armii na kierunku południowym. Dzięki temu wsparciu Rosjanie mogą rozwijać działania z Krymu zarówno w kierunku Odessy, jak i Mariupola – powiedział gen. Roman Polko, były dowódca jednostki GROM, w rozmowie z portalem Onet.

Gen. Roman Polko uważa, że w działaniach Ukrainy “brakuje uderzeń odwetowych”: – Uderzenie w most Krymski byłoby rzeczywiście znaczącym sukcesem Ukraińców i wierzę, że to się uda.

Most Krymski został zbudowany przez Rosjan po 2014 r. nad Cieśniną Kerczeńską. Ma długość 19 km i składa się z równolegle biegnących tras: samochodowej i kolejowej.

– Każda broń dostarczona Ukrainie służy zapobieganiu ludobójstwu, zbrodniom wojennym, więc Zachód powinien takie możliwości stworzyć. System S-300, czy Osy już są. Są też switchblade’y, które pozwalają skutecznie zwalczać broń niszczącą szkoły, szpitale, osiedla mieszkaniowe — uważa gen. Polko.

I dodaje: — Potrzeba działań pozwalających uderzać na głębokie tyły armii rosyjskiej. System zasilania zawiódł Rosjan w bitwie kijowskiej i tu też by się to przydało. Grupy bojowe odcięte od wsparcia, pozbawione rezerw nie będą mogły mordować, gwałcić i rabować.

– W Ukrainie mieszają się stare, wysłużone czołgi z bardzo nowoczesnym sprzętem, np. wspomnianymi dronami switchblade, które pozwalają niszczyć cele wroga na dużych odległościach. Potrzebne jest pełne wsparcie, bez ograniczeń. Ukraina musi mieć możliwość obrony zwłaszcza na kierunku południowym – powiedział były dowódca GROM-u.

Źródło: Onet.pl, dorzeczy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!