Polska Wiadomości

Gen. Mirosław Różański rozważa start w wyborach prezydenckich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak możemy przeczytać na portalu tvp.info były dowódca rodzajów sił zbrojnych gen. Mirosław Różański rozważa, czy wystartować w wyborach prezydenckich. Namawia go do tego prezydent Lubina, który jednocześnie jest liderem Bezpartyjnych Samorządowców – twierdzi Radio Wrocław.

Rozgłośnia donosi, że prezydent Robert Raczyński ma znać generała Różańskiego, który pochodzi z Głogowa, jeszcze z czasów szkolnych. „Mirosław Różański powiedział nam, że obserwuje to, co dzieje się na scenie politycznej, ale w tej chwili publicznie nie chce się wypowiadać” – informuje radio.

Gen. Różański to były dowódca rodzajów sił zbrojnych, który odszedł do rezerwy w 2016 r. Uczynił to – twierdzą niektóre media – w geście sprzeciwu wobec zmian zachodzących w wojsku i MON, pod kierownictwem ówczesnego ministra Antoniego Macierewicza.

Jak informował kilka miesięcy temu „SE”, Różański opuszczając „honorowo” wojsko, otrzymał ponad pół miliona zł odprawy, w co wliczone są: odprawa w wysokości 110 tys. zł, ekwiwalent urlopowy – 131 tys. zł, dodatkowe uposażenie roczne za 2016 i 2017 r. – 20 tys. zł, nagroda jubileuszowa – 37 tys. zł, „12” – 220 tys. Zł.

Różański znany jest ze swych kontrowersyjnych wypowiedzi. W sierpniu 2018 r. podczas festiwalu muzycznego w Kostrzynie nad Odrą generał porównywał sytuację w kraju do sytuacji, jaka ma miejsce w Syrii. Generał sugerował wówczas, że Polsce grozi wojna, a we władzach potrzebna jest zmiana.

Osobę Różańskiego krytykował były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. – Gen. Mirosław Różański jasno formułował opcję, którą trzeba nazwać geopolityczną opcją rosyjską: był i jest przeciwny otwarciu blokowanej przez Rosję drogi na Bałtyk poprzez przekopanie Mierzei Wiślanej. Był przeciwny przeniesieniu jednostek Wojska Polskiego na wschodnią stronę Wisły. Był też chyba głównym autorem zniszczenia struktury dowodzenia polską armią przez stworzenie trzech równoległych pionów decyzyjnych i likwidacji nadrzędnej roli szefa Sztabu – mówił w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej”.

Nadchodzące wybory zapowiadają się coraz ciekawiej.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!