Wiadomości

Gen. Jarosław Mika będzie nowym Dowódcą Generalnym WP

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent Andrzej Duda podjął już decyzję w sprawie dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych, zostanie ona wkrótce ogłoszona – powiedział szef BBN Paweł Soloch. Według informacji PAP ma to być obecny dowódca dywizji pancernej w Żaganiu gen. dyw. Jarosław Mika.

55-letni gen. Mika od lutego 2014 r. dowodzi 11 Lubuską Dywizją Kawalerii Pancernej w Żaganiu. Wcześniej przez niecały rok był zastępcą dowódcy i szefem sztabu 12 Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie.

W przeszłości dowodził 20 Brygadą Zmechanizowaną w Bartoszycach, a także Brygadą Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północ-Wschód w Szczecinie. Na misji w Afganistanie służył jako zastępca dowódcy regionu wschodniego ds. koalicyjnych, w Iraku – jako asystent dowódcy dywizji.

Szef BBN Paweł Soloch nie chciał potwierdzić informacji PAP w sprawie nowego szefa Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

– Mogę powiedzieć, że prezydent już podjął decyzję i wszyscy zainteresowani mają na ten temat wiedzę, natomiast o nazwisku poinformujemy, kiedy formalności zostaną dopełnione, ale to jest kwestia najwyżej kilku dni – powiedział.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!