Wiadomości

Gdzie zostanie rozegrany mecz Rosja – Polska?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Polski Związek Piłki Nożnej zwrócił się w oficjalnym komunikacie do FIFA. To efekt ostatnich działań prezydenta Rosji Władimira Putina i uznanie przez niego dwóch separatystycznych „republik ludowych”. Jak podkreślono w odezwie, chodzi o „pilne wyjaśnienie kwestii związanych z organizacją meczu baraży mistrzostw świata Rosja – Polska, zaplanowanego na 24 marca 2022 roku w Moskwie”.

„Decyzje o charakterze politycznym, np. w zakresie nałożenia ewentualnych sankcji na Federację Rosyjską, pozostają natomiast w gestii władz państwowych i organów międzynarodowych. Zdając sobie jednak sprawę z potencjalnych zagrożeń związanych z obecną sytuacją, oczekujemy na stanowisko władz światowej federacji” – napisano.

Rosjanie szybko zareagowali na komunikat polskiego związku. „Zgodnie z kalendarzem zatwierdzonym przez UEFA, Rosyjski Związek Piłki Nożnej kontynuuje przygotowania do meczu z Polską 24 marca na Stadionie Dynama w Moskwie”” – napisała rosyjska federacja.

Głos w sprawie zabrał też Michaił Gerszkowicz, jeden z przedstawicieli rosyjskiej federacji, który w ostrych słowach zareagował na odezwę PZPN.

– FIFA to potężna organizacja, która nie zwróci nawet uwagi na taką prośbę. PZPN szuka szans na złamanie zasad i pomoc sobie, bo wiadomo, że w Rosji będzie trudniej niż na neutralnym terenie – powiedział w rozmowie z RIA Novosti.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!