Wiadomości

​Gdańsk: Wybuch wyrwał okno tarasowe w mieszkaniu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W jednym z mieszkań na Oruni w Gdańsku wybuch wyrwał okno tarasowe z mieszkania. Mieszkaniec miał podgrzewać parafinę. Na szczęście nikomu nic się nie stało – informuje RMF.

Do wybuchu doszło w niedzielę po g. 19 w mieszkaniu przy ul. Leszczynowej. Spowodowany miał być oparami parafiny. Siła wybuchu była na tyle duża, że wyrwała okno tarasowe.

– Na szczęście lokator nie odniósł większych obrażeń – informują strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. Na miejscu pracowały cztery zastępy straży pożarnej, a po zakończeniu przez nich działań wyjaśnianiem przyczyn wybuchu zajęli się policjanci.

– Funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo śledczej wykonali oględziny, policyjny technik zabezpieczył ślady oraz sporządził dokumentację fotograficzną, policjanci ustalili i przesłuchali świadków. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do zdarzenia doszło wskutek zapłonu gazów wydobywających się podczas podgrzewania parafiny – mówi asp. szt. Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!