Wiadomości

“Gazeta Wyborcza” przebiła kolejne dno i publikuje fałszywy list biskupów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po wywiadzie ze zmarłym ks. Józef Tischnerem, w którym kapłan miał mówić o Smoleńsku i rządach PiS, „Gazeta Wyborcza” w weekendowym wydaniu opublikowała list biskupów. Zatytułowany „Nakaz miłości bliźniego odnosi się również do osób LGBT” list nie jest prawdziwy, ale o tym czytelnik dowiaduje się dopiero na końcu – pisze portal „Do Rzeczy”.

„Tekst powstał w reakcji na oświadczenie Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich z 5 lipca 2019 r. W rzeczywistości nie jest to list polskich biskupów, ale tekst napisany przez Bartosza Bartosika, który życzyłby sobie i wszystkim, aby dokumenty polskich hierarchów kościelnych zawierały treści bardziej ewangeliczne, a mniej publicystyczne” – taką adnotację zamieściła redakcja dopiero na samym końcu.

„Jako wspólnota uczniów Jezusa dążymy do lepszego poznawania i pełniejszego rozumienia słów Pisma Świętego na temat homoseksualności, w czym pomaga nam również współczesna nauka, która bada kwestię orientacji psychoseksualnej” – czytamy w owym „liście”.

Dalej wskazano m.in. na to, że nakaz miłości Jezusa odnosi się „rzecz jasna, również do osób LGBT, wśród których wielu jest przecież uczniów i wiele uczennic Chrystusa”. „Jednocześnie nauczanie społeczne Kościoła od początku poświęcało dużo miejsca kwestiom pracy i praw pracowniczych. Leon XIII w encyklice „Rerum novarum” jednoznacznie opowiada się za powstawaniem związków zawodowych, postulatem godnej płacy i postuluje troskę o godność oraz życie duchowe pracowników. Praca ma charakter społeczny i nie należy jej postrzegać indywidualistycznie” – możemy przeczytać w fałszywym liście odnośnie sprawy zwolnionego pracownika IKEI.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!