Wiadomości

Galopują przez pola uprawne, forsują drogę – dokąd zdążają setki jeleni?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Galopują przez pola uprawne, forsują drogę – na Węgrzech zarejestrowano ogromną migrację jeleni. Na południu kraju zebrała się grupa licząca setki osobników. Naukowcy nie potrafią wyjaśnić fascynującego zjawiska.

Migrację jeleni nakręcił przy użyciu drona Ferenc Takács między miejscowościami Sátorhely i Mohács w komitacie (województwie) Baranya na południu kraju. Na nagraniu widać setki zwierząt podążających za przywódcą stada.

Zimą migracje jeleniowatych poszukujących bogatszych żerowisk nie są niczym niezwykłym. W tym jednak przypadku zjawisko jest nietypowe, gdyż nie są to mniejsze stada umykające przed ludźmi pod osłoną nocy, ale potężny ruch w ciągu dnia.

Przyrodnicy podejrzewają, że mogło dojść do spłoszenia jeleni. Serwis Sokszinuvidek.24.hu wskazuje, że najpewniej doszło do panicznej ucieczki zwierząt.

Węgierski Związek Myśliwski apeluje, by w przypadku spotkania z takim stadem zachować ostrożność, nie zbliżać się i nie niepokoić zwierząt. Gdyż mogą one zachować się nieprzewidywalnie i stanowić zagrożenie dla ludzi i samych siebie.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!