Wiadomości

Fundacja odcina się od Bożeny Dykiel po jej występie w TVN

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Bożena Dykiel była gościem programu „Dzień dobry TVN”, gdzie gościła jako ambasadorka akcji „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”. Aktorka zasugerowała w śniadaniówce, że przyczyną depresji jest niedobór litu, i prezentowała okulary mające poprawiać jej zdrowie.

–Wojtek Młynarski też chorował na depresję. To jest brak pierwiastka litu. Nie to, że się go uzupełni, ten lit. Organizm to powinien sam wytworzyć, tylko musimy mu dać do tego materiał – stwierdziła aktorka.

– Więc trzeba uważać, co się wpuszcza do pyska, nie jeść byle czego, jeść dobre rzeczy. Poza tym ruszać się, czytać, nie tylko gapić się w telefon i telewizor – dodała Dykiel.

„Fundacja »Twarze depresji« jako organizator kampanii społecznej »Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję« w porozumieniu z Panią Bożeną Dykiel podjęła decyzję o zakończeniu współpracy. Wybitna aktorka była naszą ambasadorką od sześciu edycji i bardzo dziękujemy Jej za udzielone wsparcie” – napisano w oświadczeniu.

„Wypowiedź Pani Bożeny Dykiel w »Dzień dobry« TVN w dniu 23 października 2021 r. nie była z nami konsultowana i była osobistą opinią aktorki na temat leczenia depresji. W programie padły słowa, które są bardzo odległe od idei naszej kampanii” – dodano.

„Fundacja »Twarze depresji« od początku istnienia propaguje wiedzę o tym, że depresja jest chorobą, która wymaga leczenia. Od trzynastu edycji kampanii »Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję« podkreślamy jednoznacznie, że TYLKO połączenie farmakoterapii i psychoterapii jest najskuteczniejszą drogą walki z depresją. Promujemy wiedzę opartą na rzetelnych badaniach klinicznych – tak w kampanii, magazynie »Twarze depresji«, jak i wszystkich pozostałych naszych działaniach edukacyjnych i pomocowych. Obranej drogi nie zamierzamy zmieniać. Dobro osób cierpiących na depresję jest dla nas najważniejsze” – zapewniła fundacja.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!