Wiadomości

Frasyniuk stawia się ponad prawem i nie zamierza stawić się w prokuraturze

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Władysław Frasyniuk został wezwany do Prokuratury Okręgowej w Warszawie na 12 stycznia, jak sam pisze w oświadczeniu opublikowanym w internecie, – „w charakterze podejrzanego – o popełnienie przestępstwa z art. 222 par. 1 kk podczas kontr-miesięcznicy smoleńskiej”. W tym samym oświadczeniu Frasyniuk deklaruje, że na przesłuchanie się nie stawi.

„Obecna sytuacja w Polsce, pamięć historyczna z czasów komunizmu, a także osobiste doświadczenia z czasów »Solidarności« oraz dramatycznego dla naszego państwa Stanu Wojennego, są powodem dla którego nie stawię się na wezwanie władzy stawiającej się ponad prawem” – czytamy w oświadczeniu Władysława Frasyniuka opublikowanym przez Magdę Dobrzańską-Frasyniuk.

Frasyniuk w oświadczeniu zarzuca także partii rządzącej „zdetonowanie filarów demokratycznego państwa prawa, które w demokratycznych warunkach stanowią ochronę i gwarancję uczciwości państwa wobec obywateli”. Dodaje, że „w latach 2015-17 Polska i Polacy zostali pozbawieni podstawowych konstytucyjnych praw i instytucji”. Swoją krytykę kieruje także w stronę policji, która według niego „powinna stać na straży wolności i bezpieczeństwa obywateli, staje się współczesnym oddziałem ZOMO”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!