Wiadomości

Francuzi, uciekając przed imigrantami, przeprowadzają się na Węgry

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Węgry: ziemia obiecana” – taki film został wyemitowany przez France Info. Jego twórcy starali się odpowiedzieć na pytanie, co skłania Francuzów do przeprowadzki na Węgry.

VIDEO. Quand des Français fuient les étrangers… en émigrant en Hongrie

Elsa przyjechała do Budapesztu 2 lata temu. Uczyniła tak z powodu imigrantów. Młoda kobieta wyjaśniała autorom reportażu, że we Francji mieszkała na przedmieściach Paryża. Wyniosła się do stalicy Węgier po tym, jak trzykrotnie została napadnięta i okradziona w swojej dzielnicy.

– Islamizacja Europy już się rozpoczęła – mówi twardo rzecznik rządzącego na Węgrzech Fideszu, Balazs Hidveghi, poproszony o komentarz przez francuskich dziennikarzy.

Bliski współpracownik Victora Orbana nie martwi się napływem przybyszów z Francji. Pytany, czy władze Węgier nie obawiają się “instalacji międzynarodowej tożsamości” w kraju, odpowiada, że nie postrzega tego jako zagrożenie.

– Węgry są oczywiście krajem demokratycznym. (….) Ludzie mogą przyjść, każdy może wyrazić swój punkt widzenia. (….) Na Węgrzech nie ma rasizmu, ale dyskurs demokratyczny, a kraj będzie funkcjonował bez problemu jako żywa demokracja – mówi Hidveghi.

Czytaj też:

Coraz więcej zachodnich Europejczyków, uciekając przed islamem, osiedla się na Węgrzech

/o2.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!