Europa Wiadomości

Francuskie władze chcą karać za nakłanianie homoseksualistów do życia w czystości….

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal kresy.pl we francuskim parlamencie trwają prace na projektem prawa mającym radykalnie ograniczyć wolność wypowiedzi na temat środowisk LGBT. Chodzi o ustawę mającą uznawać za przemoc wszelkie próby, w tym Kościoła, nakłonienia homoseksualistów do życia w czystości.

Projekt to inicjatywa parlamentarzystów z ugrupowania prezydenta Emmanuela Macrona „Naprzód Republiko”. Formalnie, ma on dotyczyć tylko zakazu prowadzenia terapii mających na celu zmianę orientacji czy tożsamości płciowej. Jednak w praktyce, zakaz ma dotyczyć także skłaniania homoseksualistów do powstrzymywania się od współżycia. Na tym polega zaś obecna misja Kościoła w tym środowisku.

Laurence Vanceunebrock-Mialon, główna pomysłodawczyni nowego prawa uważa, że gdy ktoś sugeruje osobom homoseksualnym życie w czystości, to w ten sposób mówi im, że ich czyny nie są dobre. Jej zdaniem, w takim przypadku jest to już przemoc psychologiczna.

Na celowniku władz francuskich znalazła się w związku z tym wspólnota Odwaga. Działa ona w Paryżu. Należą do niej wierzący homoseksualiści, chcący żyć zgodnie z nauczaniem Kościoła. W sobotę jej przedstawicieli wezwano na konsultacje do parlamentu.

Projekt nowego prawa wzbudza zaniepokojenie francuskiego Kościół. Wikariusz generalny paryskiej archidiecezji, ks. Benoist de Sinety uważa, że argumenty parlamentarzystów są absurdalne. Jego zdaniem, jeśli zachęcanie homoseksualistów do życia w czystości jest przejawem przemocy psychologicznej, to to samo trzeba by powiedzieć o zachowaniu spowiednika, który w konfesjonale przekonuje żonatego mężczyznę, by nie zdradzał swej żony. – W ten sposób trzeba by skończyć z wszelkim duszpasterstwem – dodaje duchowny.

Projekt nowego prawa ma trafić do parlamentu na początku przyszłego roku. Przewiduje on kary 2 lat więzienia i 30 tys. euro grzywny.

Istny Orwell…

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!