Świat Wiadomości

Amerykańska feministka nawołuje do prześladowania mężczyzn

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal nczas.cpm według amerykańskiej dziennikarki Mony Eltahawy już nie równość płci, ale strach ma być podstawową relacją w stosunkach między mężczyznami a kobietami. Żeby nie było wątpliwości, to mężczyźni powinni się bać kobiet.

„Chcę, aby patriarchat bał się kobiet” – mówi Mona Eltahawy. – „Czas na bycie obywatelskim, spokojnym i uprzejmym minął”.

Mona Eltahawy wzywa do podjęcia radykalnych kroków w celu rozbicia patriarchatu, w tym stosowania „uzasadnionej przemocy” wobec mężczyzn.

„Uprzejmość podtrzymuje siłę patriarchatu” – powiedziała podczas wywiadu udzielonego innej dziennikarce Piya Chattopadhyay. „Chcę, aby patriarchat bał się feminizmu. Chcę, aby patriarchat bał się kobiet” – dodała.

Eltahawy jest znana z kierowania ruchem #MosqueMeToo w 2018 r., w którym muzułmańskie kobiety mówiły o napaściach seksualnych w świętych miejscach, w tym podczas pielgrzymki Hadżdż – islamskiej pielgrzymki do Mekki w Arabii Saudyjskiej.

W swojej najnowszej książce „Siedem niezbędnych grzechów dla kobiet i dziewcząt” Eltahawy mówi, że kobiety i dziewczęta muszą okiełznać gniew, uwagę, ambicję, moc, wulgaryzmy, pożądanie i przemoc, aby naprawdę uwolnić się od tego, co określa jako „macki ośmiornicy zwanej patriarchatem ”.

Eltahawy powiedziała: „Chcę, aby ludzie wyobrażali sobie patriarchat jako ośmiornicę. Głową tej ośmiornicy jest patriarchat, ponieważ jest to ideologia, która porusza osiem macek ośmiornicy. I każda z tych macek jest tym, co nazywamy systemami ucisku lub różnymi instytucjami, które nas uciskają. Byłaby to więc biała supremacja, kapitalizm, mizoginia, homofobia, bigoteria, seksizm i inne takie rzeczy. Chcę, żeby ludzie zrozumieli, że patriarchat to nie ludzie. Mówię o ideologii, która wykorzystuje systemy instytucji i ucisku w celu uprzywilejowania męskiej dominacji”.

Szkoda gadać…

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!