Wiadomości

Francuski sąd skazał policjantów, którzy na terenie komendy zgwałcili turystkę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dwóch funkcjonariuszy policji w Paryżu zostało uznanych za winnych zgwałcenia turystki z Kanady. Sąd skazał ich na siedem lat więzienia i nakazał zapłatę odszkodowania kobiecie.

Do zdarzenia doszło 22 kwietnia 2014 r. Kobieta późnym wieczorem poznała w pubie dwóch policjantów. Jak zeznała, mężczyźni zaproponowali, że pokażą jej znaną z wielu filmów komendę policji przy Quai des Orfèvres 36.

Po przybyciu na komendę 39-latka została zgwałcona. Jak twierdzi, brało w tym udział trzech mężczyzn, jednak była w stanie tylko zidentyfikować dwóch.

Skazani policjanci nie przyznali się do winy. Ich zdaniem kobieta wyraziła zgodę na zbliżenie oraz podkreślili, że znajdowała się pod wpływem alkoholu.

Zeznania Kanadyjki potwierdziły jednak dowody zdobyte na podstawie badań DNA, dane pozyskane z telefonów komórkowych oraz zeznania oficera dyżurnego. Mężczyzna opowiedział przed sądem, że 22 kwietnia spotkał w komendzie zapłakaną i roztrzęsioną kobietę, która zaalarmowała o gwałcie.

Proces zakończył się prawie pięć lat po zdarzeniu. Policjanci zostali skazani na siedem lat więzienia, mają także zapłacić kobiecie 20 tys. euro odszkodowania. Wyrok nie jest prawomocny.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!