Wiadomości

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko byłemu zarządowi PKP

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 11 osobom w związku ze śledztwem ws. przetargu na ochronę dworców podczas ŚDM w 2016 r; wśród nich jest były prezes i troje członków zarządu PKP S.A. – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin Saduś.

Śledztwo dotyczy umowy na ochronę dworców PKP podczas Światowych Dni Młodzieży. W maju 2016 r. PKP S.A. zawarło z jedną z warszawskich spółek (Sensus Group) umowę o wartości 1,9 mln zł netto. Umowa dotyczyła „profilaktyki zagrożeń terroryzmem bombowym w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży”.

– W dniu wczorajszym został skierowany do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia przeciwko 11 osobom, którym prokurator zarzuca popełnienie przestępstw polegających na niegospodarności oraz pomocnictwa w niegospodarności w związku z organizacją ochrony przez spółkę PKP S.A. w trakcie Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. – poinformował prok. Saduś.

Dodał, że byłemu prezesowi PKP S.A. Mirosławowi P. prokurator zarzuca umyślną niegospodarność i niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku dbania o majątek spółki, za co grozi mu do 10 lat więzienia. Troje członków zarządu ma zarzut działania nieumyślnego; grozi im do trzech lat więzienia.

Na ławie oskarżonych zasiądzie też były funkcjonariusz Agencji Wywiadu, właściciel Senus Group Mirosław W., któremu postawiono zarzut „pomocnictwa do niegospodarności”.

Jak dodał Saduś, w związku z zarzucanymi czynami wartość szkody PKP S.A. to 2,3 mln zł.

Informację o akcie oskarżenia jako pierwsze podało Radio Zet.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!