Europa Polska Wiadomości

Francuski dziennikarz broni Polaków i uderza w Macrona

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Słynną wypowiedź Macrona dotycząca nałożenia sankcji na Polskę postanowił skomentować, redaktor francuskiej sekcji europejskiego portalu informacyjnego, Voxeurop.eu – Frédéric Schneider. W swym teście pt. “Nie, Panie Macron, Polska nie zasługuje na sankcje” napisał m. in.

Polityk, który uważa się za Europejczyka z krwi i kości, co więcej za zwolennika gospodarki rynkowej, nie może głosić takich haseł. Atakując w ten sposób Polskę, podważa Pan, panie Macron, istotę jednolitego rynku europejskiego, jednego z filarów integracji, który zakłada swobodny przepływ osób, towarów, kapitału i usług. Whirlpool ma więc prawo przenieść swój zakład produkcyjny do Polski, niezależnie od tego, czy nam się to podoba, czy nie.
– pisze Schneider
Oskarżenia, które Pan wysuwa pod adresem Polski, panie Macron, są bezzasadne: to nie różnica w opodatkowaniu i poziomie składek skłoniła firmę Whirlpool do podjęcia tej decyzji, lecz rozpiętość wynagrodzeń. I mogę Pana zapewnić, że ani polscy pracownicy, ani ich rząd, nie są przychylnie nastawieni do tego, że mniej zarabiają. To 45 lat komunizmu jest przyczyną niższego poziomu PKB Polski, a więc i płac Polaków.
– kontyuuje
Polska dostała się pod jarzmo Moskwy (…) w wyniku (…) decyzji największych zachodnich demokracji – w tym Francji – o oddaniu Stalinowi połowy Europy po II wojnie światowej. Wojny, której Polska była pierwszą ofiarą, napadnięta przez nazistowskie Niemcy 1 września 1939 r. Paryż nie wywiązał się wtedy ze swoich zobowiązań wobec Warszawy, mimo zawartego sojuszu…
– zwraca się do Macrona redartor Voxeurop
Niech Pan nie walczy o elektorat skrajnej lewicy, której rozwiązania pokrywają się po części z ideologią komunistyczną. Tą samą, która odpowiada za słabszy rozwój gospodarczy Polski.
– dodaje
Źródło: tysol.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!