Europa Wiadomości

Francuska TV twierdzi, że Polska chce przystapić do wojny z Rosją

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na antenie francuskiej telewizji LCI opublikowano rozmowę dwóch publicystów, w której padały tezy o wysłaniu przez Polskę wojsk na Ukrainę.

Francuska TV twierdziła, że Polska chce przystąpić do wojny z Rosją. Co więcej, taka opcja ma być według Francuzów popierana przez zdecydowaną większość Polaków. Hasła tego typu pojawiły się w nagraniu, w którym wystąpili publicyści Pierre Servant i Frederic Encel. Nagranie można obejrzeć tutaj:

Rozmówcy przekonywali, że aktualnie prowadzone mają być rozmowy na temat wejścia Polski do wojny. Ich zdaniem władze w Warszawie mają być już zdecydowane na taki krok. Pierre Servant stwierdził, że wysłanie wojsk na pewno nie odbędzie się pod egidą NATO, a być może w ogóle nastąpi w sposób skryty, na wzór rosyjskich działań na Krymie i w Donbasie (zielone ludziki).

-Polacy sobie myślą: “A co jeśli wyślemy polskich żołnierzy na urlop na Ukrainę? – przekonywał.

-Polska słusznie uważa, że strasznie ucierpiała od świata rosyjskiego. Nie zapominajmy też o konflikcie pomiędzy światem katolickim a prawosławnym – wtórował mu Frederic Encel.

Sprawę w swoim stylu skomentował zastepca Ministra Koordynatora Słuzb Specjalnych, Stanisław Żaryn. Stwierdził on ni mniej ni więcej, że francuski program to rosyjska propaganda.

NASZ KOMENTARZ: Francuski program to jedno, wypowiedź Żaryna to drugie. Sedno problemu leży w tym, czy rząd warszawski rzeczywiście zamierza przystąpić do wojny. Pewne jego działania, w tym bezalternatywne postawienie na kartę ukraińską, w tym wrzucane do infosfery tezy, że nie ma wolnej Polski bez wolnej Ukrainy,  mogą na to wskazywać. Z drugiej jednak strony, totalne rozbrojenie Polski z jakim mamy aktualnie do czynienia powoduje, że nie bardzo jest z czym do tej wojny przystąpić. To spora szansa na to, że bomby nie za prędko spadną na nasz kraj.

Polecamy również: OMZRiK znów manipuluje. Chodzi o sprawę “Joanny” z TVN

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!