Europa Polska Wiadomości

Francuska Polonia chce powołać Komitet Obrony Pomników Jana Pawła II

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sprawa z bretońskiego Ploërmel może znacząco odmienić obraz antyklerykalnej dotąd Francji. Pomysł usunięcia krzyża z pomnika św. Jana Pawła II doprowadził do pewnego przebudzenia wśród Francuzów. Działania zapowiada także żyjąca w laickiej republice Polonia.

 

Skandaliczna i bulwersująca decyzja organu sądowego zmobilizowała do działania także Polaków. Jak ujawnił wiceprzewodniczący paryskiego klubu „Gazety Polskiej” Andrzej Woda, wkrótce powołany zostanie do życia Komitet Obrony Pomników Jana Pawła II.

– Chcemy powołać we Francji Komitet Obrony Pomników Jana Pawła II. Boimy się bowiem, że ofiarą francuskich władz mogą paść także inne pomniki naszego wielkiego rodaka. Jeden z nich znajduje się przy Notre Dame – powiedział cytowany przez portal niezalezna.pl Woda.

Jak zauważa serwis, znany pomnik polskiego świętego znajduje się także w Lyonie. Monument zawiera nie tylko sylwetkę papieża, ale także krzyż, więc może znaleźć się na celowniku antyklerykalnej republiki.

Polonia z Paryża ma także ambitny plan doprowadzenia do debaty w Parlamencie Europejskim na temat sytuacji katolików we Francji i łamania praw ludzi wierzących – wynika ze słów Andrzeja Wody. Bowiem administracja mówiąca wiele o równości gorzej traktuje katolików, zaś swoistymi przywilejami cieszą się w formalnie laickiej republice ateiści i muzułmanie.

 

Źródło: pch24.pl/niezalezna.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!