Europa Wiadomości

Francuscy żydzi, muzułmanie i protestanci popierają Macrona

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wielki Rabin Francji  Haim Korsia, przewodniczący Francuskiej Rady Kultu Muzułmańskiego Anouar Kbibech, oraz  przewodniczący Federacji Protestanckiej Francji pastor Francois Clavairoly,  podpisali wspólną deklarację, wzywającą do oddania głosu na Emmanuela Macrona.

– Głęboko przywiązani do republikańskich zasad naszej dewizy: „Wolność, równość, braterstwo”, jak też do powszechnych wartości gościnności, otwartości na innych i solidarności, wzywamy Francuzów do zaangażowania (…) aby na drodze głosowania zwyciężyła Francja wielkoduszna, tolerancyjna i otwarta na świat – piszą w apelu przywódcy religijni.

Warto podkreślić, że wcześniej z podobnym apelem wystąpiła Rada Reprezentacyjna Instytucji Żydowskich we Francji oraz Związek Organizacji Islamskich we Francji .

Kościół katolicki nie wskazał żadnego z kandydatów, znamiennym jednak jest fakt, że w pierwszej turze wyborów 46% francuskich katolików oddało swój głos na Macrona.

 

Komentarz redakcji: Francuski Kościół powinien zrozumieć, że stoi obecnie przed wyborem być albo nie być. Żydzi, muzułmanie i protestanci odwołują się w swoim apelu wprost do antyludzkiej rewolucji francuskiej, której piewcy w bestialski sposób mordowali duchownych i świeckich katolików. W obliczu śmiertelnego zagrożenia nie ma miejsca na neutralność i milczenie.

 

źródło: pch24

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!