Europa Wiadomości

Francuscy kierowcy w ramach protestu przyszli do pracy w… spódnicach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Francuscy kierowcy postanowili zbojkotować nakładany na nich nakaz noszenia szortów (będących częścią ich uniformów) nawet w bardzo upalne dni.

Kierowcy stawili się w pracy w spódnicach. Nasz uniform nie nadaje się na takie temperatury. W takich momentach zazdrościmy kobietom – powiedział lokalnym mediom Didier Sauvetre, kierowca należący do związku zawodowego CFDT.

Wzięliśmy pod uwagę, że w naszej firmie do przepisowego stroju należą spódnice i założyliśmy je – dodał.

Nowoczesne podejście pozwala na noszenie dłuższych szortów od czasu do czasu. A tutaj mamy formę dyskryminacji. Kierowcy płci żeńskiej mogą chodzić w spódnicach, ale nie mężczyźni – żalił się inny związkowiec, Gabriel Magner. Przy takich upałach jak te, temperatura za przednią szybą zbliża się do 50 stopni Celsjusza. A biorąc pod uwagę, że w naszych autobusach nie ma klimatyzacji, jest to nie do zniesienia – dodawał.

Chociaż we Francji nie ma oficjalnego zakazu przychodzenia do pracy w szortach, decyzja w tej sprawie często podejmowana jest na szczeblu konkretnych przedsiębiorstw i zależy od rodzaju pracy. Kodeks pracy przewiduje, że w przypadku, kiedy warunki pracy narażają zdrowie pracowników, mogą oni zastrajkować.

Źródło: rmf24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!