Świat Wiadomości

Francja: Znany lewicowiec okazał się być pedofilem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal nczas.com kolejna pedofilska afera wstrząsa Francją. Guru francuskiej lewicy Olivier Duhamel oskarżany jest o molestowanie i gwałcenie swego pasierba. Otoczenie miało wiedzieć o ohydnych czynach pedofila.

Olivier Duhamel to jedna z najbardziej znanych postaci francuskiej polityki – idol i czołowy intelektualista lewicy. Szef Narodowej Fundacji Nauk Politycznych, ekspert konstytucjonalista z ramienia Partii Socjalistycznej zasiadał także w Parlamencie Europejskim.

Teraz oskarżany jest o pedofilię przez własna pasierbicę i córkę byłego ministra spraw zagranicznych.

Camille Kouchner opublikowała książkę na temat swej rodziny „La Familia Grande” i napisała w niej, iż jej nastoletni brat w przez wiele lat był molestowany i gwałcony przez swego ojczyma Duhamela. Do gwałtów na pasierbie dochodziło w latach 80-ych.

Matka rodzeństwa Evelyne Pisier, która miała romans z Fidelem Castro rozwiodła się z ze swoim mężem Bernardem Kouchnerem i związała z Olivierem Duhamel. Wtedy dzieci trafiły pod jego opiekę.

Camille Kouchner powiedziała magazynowi L’Obs, że wiele osób z otoczenia Duhamela i jej matki Evelyne Pisier w Paryżu wiedziało o tym .

 Oczywiście pomyślałam, że moja książka może wydawać się nieprzyzwoita ze względu na sławę mojej rodziny. Wtedy pomyślałam sobie, że to jest dokładnie to, co należy zrobić – powiedziała.

„Miałam 14 lat i odpuściłam sobie. Miałam 14 lat, wiedziałam i nic nie powiedziałam” – napisała w publikowanych przez dwa pisma fragmentach książki.

W opublikowanych fragmentach nazywa swojego brata jedynie „Wiktorem”, aby chronić jego prywatność. Ten w rozmowie z „Le Monde” powiedział, że przeczytał fragmenty ksiazki i cieszy się, że jego siostra przemówiła w jego imieniu.

– Potwierdzam, że to, co napisała moja siostra na temat działań Oliviera Duhamela wobec mnie, jest prawdą.

Głos zabrał też Bernard Kouchner ojciec molestowanego i gwałconego chłopca. Były minister spraw zagranicznych, czołowy polityk Partii Socjalistycznej poprzez prawnika wydał oświadczenia, w którym napisał:

„Ciężki sekret, który ciąży na nas zbyt długo, szczęśliwie został uchylony. Podziwiam odwagę mojej córki Camille”. Z oświadczenia wynika, że wiedział, iz jego syn jako chłopiec był gwałcony i molestowany.

Oskarżenia traktowane są bardzo poważnie. Prokuratorzy paryscy poinformowali że otwierają śledztwo w sprawie Duhamela w związku z podejrzeniem gwałtu i wykorzystywania seksualnego małoletniego przez osobę, które ma nad nią władze i sprawuje nad nią opiekę.

Sam Duhamel zaprzecza oskarżeniom, ale ustąpił ze wszystkich stanowisk. Oznajmił, że nie będzie też już prowadził swego show w radio Europe 1 i rezygnuje tez z roli eksperta w telewizji LCI TV.

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!