Wiadomości

Francja wysyła okręty i samoloty celem wsparcia Grecji w jej konflikcie z Turcją

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Francja wysłała na Kretę okręty i samoloty. Mowa jest o śmigłowcowcu klasy Mistral, fregacie typu La Fayette oraz dwóch myśliwcach Dassault Rafale. Zespół francuskich okrętów dołączył do zespołu greckich fregat.

Związane jest to ze wzrostem napięcia w relacjach grecko-tureckich. Przedwczoraj statek badawczy „Oruç Reis” w obstawie okrętów tureckiej marynarki wojennej przybył w rejon na południe od wyspy Kastelorizo, gdzie rozpoczął prace związane z poszukiwaniem gazu.

Jak poinformowano wczoraj, statki „Oruç Reis”, „Ataman” i „Cengiz Han” mają prowadzić badania w tym rejonie w okresie od 10 do 23 sierpnia. W drugim etapie „Oruç Reis” ma się przenieść w rejon na południe od Krety. W sumie ma on pozostawać we wschodniej części Morza Śródziemnego ok. 6 miesięcy.

W morze wypłynąć miało też 39 okrętów tureckiej marynarki wojennej, przy czym w bezpośredniej bliskości „Oruç Reis” ma przebywać 6 fregat i 6 korwet, a także okręt podwodny. Również Grecja wysłała w morze swoje okręty, ale w mniejszej liczbie…

Wszyscy przeciw Turcji, Turcja przeciw wszystkim

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!