Europa Wiadomości

Francja: Trzynastu oficerów rezerwy napisało list do Macrona, w którym krytykują Światowy Pakt z Marakeszu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadami portal pch24.pl trzynastu  francuskich oficerów rezerwy napisało do prezydenta Emmanuela Macrona list otwarty protestując przeciw Światowemu Paktowi z Marakeszu w sprawie migracji. Grożą im sankcje dyscyplinarne.

Pytany przez dziennik L’Opinion, gabinet ministra broni przyznał, że pod listem podpisało się 12 generałów, jeden pułkownik i były minister obrony, Charles Million.

W liście napisano m.in. „Decydując samemu o podpisaniu tego paktu, dorzuca Pan dodatkowy motyw do złości ludzi, już i tak sponiewieranych. Jest Pan odpowiedzialny za zaprzeczenie demokracji, a nawet zdradę narodu. Nie może Pan sam wymazać naszych odniesień cywilizacyjnych i pozbawić nas cielesnej ojczyzny”.

„Tego typu słowa są niedopuszczalne i niegodne. Generałowie, którzy podpisali ten tekst wychodzą poza obowiązki oficerów rezerwy jakie są na nich nałożone. Wymogi te tym bardziej ich zobowiązują, bo jako generałowie znajdują się na szczycie hierarchii wojskowej, to znaczy mają za zadanie dawanie przykładu. Odrzucając swoje obowiązki, podważają to co doprowadziło ich do wysokiej odpowiedzialności, z której teraz powinni dawać lekcje. Czyniąc to co czynią, nie wypełniają swoich ustawowych zobowiązań, a tym samym narażają się na sankcje dyscyplinarne, które nastąpią w najbliższych dniach” – oświadczyło ministerstwo broni.

List do Macrona podpisali generałowie: Antoine Martinez (lotnictwo), Marc Bertucchi, były szef brygady alpejskiej, Philippe Chatenoud, André Coustou, Roland Dubois, Daniel Grosmaire, Christian Houdet, Michel Issaverdens, Christian Piquemal, Daniel Schaeffer, Didier Tauzun, admirał Patrick Martin, pułkownik Eric Chanas i Charles Millon, były minister obrony.

– Oficerowie Ci, ostrzegając prezydenta republiki o przyszłych, fatalnych konsekwencjach Paktu z Marrakeszu, bronią Francji przed zaprogramowaną inwazją. Wypełniają żołnierski obowiązek. Cześć im! – komentowała katolicka publicystka, Francesca de Villasmundo.

Okazuje się, że już nawet środowiska wojdkowe krytykują politykę obecnego prezydenta Francji.

Autor: Franciszek L. Ćwik

Źródło: pch24.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!