Wiadomości

Francja: stowarzyszenie mające zwalczać ekstremizm muzułmański państwowe dotacje przekazywało bojownikom ISIS

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po zamachach w Paryżu w 2015 roku stowarzyszenia ds. walki z radykalizacją muzułmanów zaczęły wyrastać we Francji jak grzyby po deszczu. Francuskie państwo przyznało większości z nich spore dotacje. Zamiast walczyć z islamskim radykalizmem niektóre z nich wspierały jednak terroryzm, czyli bojowników Państwa Islamskiego w Syrii – informuje francuski dziennik „Le Figaro”.

Według gazety działający w stowarzyszeniu „Syrie Prévention Familles” rodzice dżihadystów, użyli państwowych dotacji do tego, by wesprzeć swoje dzieci walczące w Syrii w szeregach Państwa Islamskiego. Szefowa organizacji Valérie de Boisrolin oraz działacze Anne et Raymond Duong usłyszeli wczoraj zarzuty finansowania terroryzmu oraz stworzenia organizacji terrorystycznej. Wszyscy oni wysyłali swoim dzieciom walczącym w Syrii otrzymane od państwa dotacje, które miały być przeznaczone na prewencję radykalizacji muzułmanów w imigranckich gettach.

Więcej:

http://wpolityce.pl/swiat/345865-francja-zalozyli-stowarzyszenie-do-walki-z-radykalizacja-muzulmanow-panstwowe-dotacje-wysylali-swoim-dzieciom-walczacym-w-szeregach-isis-w-syrii

 

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!