Europa Wiadomości

Francja: Rozbito gang przemytników przerzucających migrantów z Francji do Anglii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal nczas.com do końca nie wiadomo, czy członkowie przemytniczej sieci z departamentu Sein-Saint-Denis zasłużyli bardziej na więzienie, czy Legię Honorową? W końcu wysłali do Wielkiej Brytanii tysiąc migrantów, którzy dla Francji byli obciążeniem. A może należy się im order Imperium Brytyjskiego za tak cenne ubogacenie kulturowe wyspy?

W sumie francuska policja zatrzymała siedem osób podejrzanych o przynależność do sieci przemytników migrantów. Po miesiącach śledztwa policji w końcu udało się zlikwidować dużą i efektywną sieć, która nosiła nawet swoją nazwę – „Pierrefitte connexion”.

Pierrefitte to miasto w Seine-Saint-Denis, które stało się centrum zarządzającym tym procederem. Do Anglii przemytnicy wysyłali głównie migrantów z Iraku i Syrii. Punktem przyjęć i aplikowania migrantów był miejski bar.

Stamtąd pośrednicy zabierali nielegalnych podróżnych na parkingi przy autostradach A31 i A5. Na miejscu migranci, w asyście wynajętych złodziei, włamywali się do zaparkowanych ciężarówek. Takie „wsparcie” logistyczne kosztowało 3000 euro. Sieć przemytnicza pozyskała podobno od 1,5 do 3 milionów euro w ciągu półtora roku działalności.

Wśród zatrzymanych jest 36-letni mechanik, „logistyk sieci” oraz aresztowany w Nantes mężczyzna, który był już podejrzany o udział w krwawych porachunkach między przemytnikami w lutym ubiegłego roku.

Policja uważa, że na czele sieci stali jednak dwaj Irakijczycy. Said i Qoqa są odpowiedzialni za rekrutację przemytników i kasowanie pieniędzy od migrantów albo nawet od ich rodzin spoza Francji.

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!