Felietony

Francja na równi pochyłej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Sześć milionów muzułmanów narzuca w tej chwili Francji swoją kulturę i swoją religię. Problem jest taki, że to są ludzie, którzy nie chcą się zasymilować. Mamy już w tej chwili trzy generacje pochodzenia muzułmańskiego i nie ma tu żadnych postępów – mówi w rozmowie z portalem Interia.pl konsul honorowy RP w Nicei Michel Forkasiewicz.

Z kolei na pytanie, czy problem zderzenia kultur, zderzenia cywilizacji będzie narastał, odpowiedział:

– Moim zdaniem ten problem będzie narastał. Czy w takiej formie, jak w tej chwili – tego nie jestem w stanie powiedzieć. Muzułmanie są w tej chwili tak silni, że to odbija się na wszystkich aspektach życia we Francji. Na sześć milionów muzułmanów oficjalnie pracuje około 800 tysięcy. Reszta to są kobiety, dzieci i starcy oraz dwa miliony osób, które mogłyby pracować, ale nie chcą i żyją z zasiłków.

Michel Forkasiewicz stwierdził, iż Francuzi są w coraz mniejszym stopniu gotowi tolerować koszty, jakie przyniosła ideologia z multikulti.

– Francuzi coraz mniej tolerują fakt, że my wszyscy musimy płacić na nich strasznie duże pieniądze. Dziennikarze wyliczyli, że ich niechęć do pracy kosztuje Francję między 12 a 15 miliardów euro rocznie – zauważył konsul honorowy RP.

Jest on jednak sceptyczny co do przyszłości Francji. Uważa, że szkoła, która winna być kluczowym elementem systemu prowadzącego ku asymilacji muzułmanów, nie tylko nie spełnia tej funkcji, ale że wręcz konserwuje istniejące podziały społeczne. Zwrócił on przy tym, uwagę, że „funkcję ministra edukacji sprawuje Najat Belkacem, która jest pochodzenia marokańskiego”.

– Ona zwróciła się w pewnym momencie do parlamentu, by przegłosować wprowadzenie do szkół języka arabskiego jako dodatkowego, nieobowiązkowego. To pierwszy krok do tego, by za kilka lat zrównać go z językiem angielskim jako obowiązkowym – powiedział Michel Forkasiewicz.

Czytaj więcej:

http://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-francja-2017/korespondencje/news-muzulmanie-to-wielki-problem-francji,nId,2389361#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!