Europa Wiadomości

Francja: Macron zapowiedział dyskryminację osób niezaszczepionych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal pch24.pl wzwiązku z rozprzestrzenianiem wariantu Delta koronawirusa, prezydent Francji Emmanuel Macron wygłosił w poniedziałek wieczorem orędzie, w którym przedstawił strategię walki z patogenem w najbliższych miesiącach. Wśród rozwiązań są m.in. obowiązkowe szczepienia i zakaz dostępu do istotnych sektorów życia publicznego bez paszportu covid.

Od 1 sierpnia szpitale, restauracje, kawiarnie, pociągi, autobusy, samoloty, centra handlowe wyłącznie dla osób z paszportem sanitarnym, czyli osób zaszczepionych. Niezależnie czy jest się pracownikiem czy turystą (…) Musimy działać natychmiast. Szczepić wszędzie i każdego. Im bardziej zaszczepimy, tym bardziej ograniczymy rozprzestrzenianie się wirusa – zapowiedział prezydent Francji. Obostrzenia dotyczyć będą zarówno klientów, jak i pracowników.

Obowiązkowe szczepienia musza być wykonane do 15 września. Dotyczą wszystkie osoby pracujące w służbie zdrowia i pomocy społecznej, mający kontakt z osobami słabszymi i starszymi. Po 15 września kontrole i poważne kary – powiedział.

Natomiast dla osób, które szczepiły wcześniej (np. w styczniu) i mogą mieć odnotowany spadek poziomu przeciwciał, przewidziane są od 1 września ponowne szczepienia.

Po tym jak wczoraj o 20.00 prezydent Francji ogłosił wprowadzenie drastycznego reżimu sanitarnego, do szczepienia zapisało się 926 000 Francuzów.

Co wy na to?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!