Europa Wiadomości

Francja: Lewactwo zakłóciło rocznicę upamiętniającą księdza zamordowanego przez islamistów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
– Podczas uroczystości upamiętniającej 4. rocznicę zamordowania w kościele podczas mszy ojca Jacques’a Hamela w Saint-Etienne-du-Rouvray, w której uczestniczył szefa MSW Gerald Darmanin, zostało w niedzielę zatrzymanych 11 osób zakłócających ceremonię.

Obchody w Saint-Etienne-du-Rouvray w Normandii na północy Francji zostały zorganizowane w rocznicę śmierci 86-letniego kapłana, który został zamordowany 26 lipca 2016 r. przez dwóch młodych islamistów w swoim parafialnym kościele podczas odprawiania niedzielnej mszy.

Ojcu Hamelowi zadano 18 ciosów nożem. Ostatnim, śmiertelnym ciosem podcięto mu gardło. Zamachowcy w momencie popełniani zbrodni krzyczeli “Allahu Akbar” i jak ustalono podczas śledztwa, kierowali się nienawiścią do Kościoła i chrześcijaństwa. Na swą ofiarę świadomie wybrali kapłana. W chwili napadu ojciec Hamel krzyknął do jednego z zamachowców: “Precz, szatanie”.

W niedzielnym przemówieniu szef MSW złożył hołd ks. Hamelowi. – Jego zabójstwo dotknęło nie tylko chrześcijan. Poruszyło całą Francję – powiedział Darmanin.

– Jedenaście osób zostało zatrzymanych i przesłuchanych, cztery są aresztowane za obrazę funkcjonariusza, a wszyscy zostali ukarani grzywną za udział w nielegalnej demonstracji – poinformowała agencję AFP lokalna prefektura.

Osoby, które zostały zatrzymane, są znane służbom z przynależności do ruchu “żółtych kamizelek” i ruchów skrajnie lewicowych – poinformowało AFP źródło policyjne. Osoby te wykrzykiwały pod adresem ministra Darmanina m.in. słowa: “brudny gwałciciel”.

Minister oskarżony jest o gwałt oraz o molestowanie seksualne. Do zdarzenia miało dojść w 2009 r. Sąd Apelacyjny w Paryżu zarządził wznowienie śledztwa w sprawie oskarżenia ministra w czerwcu br.

Niczego nie uszanują…

Źródło: polskieradio24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!