Wiadomości

Francja: krzycząc “Allah Akbar”, raniła nożem dwie osoby i

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kobieta, która raniła nożem dwie osoby przy kasie w supermarkecie, krzycząc „Allahu Akbar”, została aresztowana w Seyne-sur-mer na południu Francji – poinformowała prokuratura w Tulonie.

Kobieta zaatakowała nożem klienta sklepu, raniąc go w klatkę piersiową; trzeba go było hospitalizować – powiedział prokurator Bernard Marchal, potwierdzając informacje lokalnego dziennika „Nice-Matin”. Lekko ranna została również kasjerka.

– To najwyraźniej izolowany fakt, osoba ze sprawdzonymi zaburzeniami psychiatrycznymi – zauważył Marchal, stwierdzając, że „nie wyklucza to radykalizmu”.

Ataku dokonała kobieta, która wcześniej nie była notowana przez policję. W sprawie napaści wszczęto dochodzenie. – Istnieje domniemanie zamachu i przestępstwa o podłożu terrorystycznym – powiedział prokurator.

W niedzielę po południu trwało poszukiwanie domu kobiety, m.in. po to, by ocenić, czy „ma ona powiązania z Daesh” (arabski akronim Państwa Islamskiego).

– Nie wiemy jeszcze, czy te fakty zaliczyć do aktów terrorystycznych. W każdym razie doszło do sterroryzowania człowieka, który niczego się nie domagał. Został on napadnięty przy kasie supermarketu – powiedział prokurator.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!