Europa Wiadomości

Francja: Dwóch policjantów dopuściło się gwałtu na kanadyjskiej turystce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
jak możemy przeczytać na portalu o2.pl kobieta miała zostać zgwałcona w pubie niedaleko siedziby głównej policji w Paryżu.

Przed sądem staną dwaj funkcjonariusze prestiżowej jednostki BRI.Brygada specjalizuje się w zwalczaniu poważnych przestępstw. Policjanci mieli zgwałcić kanadyjską turystkę w 2014 roku – donosi “The Independent”.

Kobieta twierdzi, że poznała sprawców w pubie. Po wypiciu kilku drinków mężczyźni zaproponowali jej nietypowy sposób na zwiedzanie miasta. Policjanci zaoferowali, że pokażą turystce słynną komendę, która często pojawia się w filmach kryminalnych.

Widziałam to miejsce tyle razy w kinie, byłam nim zafascynowana – mówiła Kanadyjka w wywiadzie dla francuskiej telewizji.

Jak twierdzi, po dotarciu na miejsce, została kilkakrotnie zgwałcona.Początkowo sędziowie odrzucili pozew, jednak paryski prokurator i ofiara złożyli apelację, która została rozpatrzona pozytywnie. Pierwsza rozprawa odbędzie się w poniedziałek.

Funkcjonariuszom grozi do 20 lat więzienia. Chociaż początkowo zatrzymano trzech mężczyzn, tylko dwóch z nich usłyszało zarzuty. Na bieliźnie turystki znaleziono ślady DNA oskarżonych funkcjonariuszy oraz trzeciej osoby, której nie udało się zidentyfikować.

Sprawa ta na pewno nie polepszy i tak mocno nadwątlonego w ciągu ostatnich protestów wizerunku francuskiej policji.

Autor: Olga Wilk

Źródło: o2.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!