Wiadomości

Brazylia znosi zakaz kupowania broni. Prezydent chce całkowicie unieważnić ustawę z 2003 r.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jair Bolsonaro, prezydent Brazylii, podpisał dekret, który tymczasowo znosi zakaz kupowania broni. Jak komentuje Agencja Reutera, to pierwszy krok do realizacji obietnicy wyborczej dotyczącej zniesienia ograniczeń dotyczących posiadania broni.

Bolsonaro oparł swą kampanię wyborczą na hasłach dotyczących bezpieczeństwa i porządku, co zostało dobrze przyjęte przez wyborców w kraju, w którym dochodzi do największej liczby morderstw – przypomina Agencja Reutera.

W 2018 r. w Brazylii zamordowano blisko 64 tys. ludzi, co oznacza – jak podaje EFE – że dziennie ginęło tam 175 osób.

Prezydent chce całkowicie unieważnić ustawę z 2003 r., która de facto całkowicie zakazywała cywilom posiadania broni. Bolsonaro zapowiedział też niedawno zaostrzenie ustawodawstwa w celu skutecznego zwalczania przemocy, która nasiliła się w ostatnim czasie w jednej z prowincji ubogiego rejonu Nordeste (Region Północno-Wschodni).

Jak powiedział wtedy nowy prezydent, robi to, by „pokazać porządnym ludziom, po czyjej stronie jest władza wykonawcza, ustawodawcza i sądownicza (…). Do tego potrzebne są właściwe mechanizmy, aby służby bezpieczeństwa mogły udzielić właściwej riposty”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!