Rosja finansowała skrajnych ekologów.
Wiadomości

Fox News: Rosjanie finansowali “wściekłe grupy ekologicznych ekspertów”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rosja wciągnęła Europę w zależność energetyczną, finansując wściekłe grupy ekologiczne” – informuje amerykański Fox News. A więc tak jak można było podejrzewać, wychodzi na to, że Rosja finansowała skrajnych ekologów.

Wg. amerykańskiego eksperta Jamesa Carafano, na którego powołuje się Fox News, od wielu już lat światowi przywódcy oskarżają Rosję o finansowanie grup ekologicznych w Europie w celu odwrócenia narodów od niezależności energetycznej i wzmocnienia żelaznego uścisku Rosji nad kontynentem.

James Carafano powołuje się między innymi na przedstawicieli NATO, którzy już w 2014 roku alarmowali, że Rosja, w ramach swoich wyrafinowanych operacji informacyjnych i dezinformacyjnych, aktywnie współpracowała z tak zwanymi organizacjami pozarządowymi, w tym poprzez kampanię dezinformacji w wielu kwestiach, w tym w energetyce.

Celem Rosji było jak największe uzależnienie Europy od jej surowców energetycznych poprzez działania mające na celu zastąpienie rosyjskim gazem innych źródeł energii, a finansowane przez Kreml organizacje ekologiczne aktywnie działały w całej Europie, aby te działania umożliwić.

Więcej:

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!