Europa Wiadomości

Firma Gucci przedstawiła pokaz mody, której motywem przewodnim była śmierć

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Światowe media zachwycone są „pomysłowością” znanego projektanta mody, Gucciego, który zorganizował pokaz mody na sali operacyjnej. Modele, zamiast torebek, trzymali w rękach sztuczne odcięte ludzkie głowy, jaszczurki oraz węże.

W dobie brutalizacji mediów, gdy obrazki ze zbrodni terrorystycznych dostępne są w sieci niemal na wyciągnięcie ręki (słynne filmy z mordami dokonywanymi przez bojowników ISIS), media zachwycają się modelami trzymającymi w rękach sztuczne, ale świetnie ucharakteryzowane, ludzkie głowy. Taką „pomysłowością” na scenariusz swojego pokazu mody błysnął Gucci, który tym razem zorganizował go w scenerii sali operacyjnej.

Twórcy pokazu nie ukrywali w komentarzach dla mediów, że ich celem było nagłośnienie wydarzenia za sprawą porażających scen.

Za kreację wydarzenia odpowiedzialny jest dyrektor kreatywny marki, Alessandro Michele, który marzył, by pokaz odbił się echem na świecie. Otwierał on tydzień mody, który właśnie rozpoczął się w Mediolanie.

Najbardziej wstrząsające były rekwizyty, z którymi występowali modele. Oprócz ludzkich głów, były to: jaszczurki, trzecie oko na czole. Modele prezentowali kreacje odgłosów monitora pracy serca, dzwoniących telefonów czy ludzkich kroków.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!