Wiadomości

Fińscy „Żołnierze Odyna” ogłosili na opublikowanym filmie polowanie na gwałcicieli i pedofilów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Fińska policja prowadzi dochodzenie w sprawie filmu opublikowanego niedawno w mediach społecznościowych przez grupę „Żołnierzy Odyna”, która ogłasza „polowanie na gwałcicieli i pedofilów”.

Na filmie, na którym widnieją napisany w języku angielskim i arabskim i który został usunięty z Facebooka i Vimeo, widać grupę zamaskowanych mężczyzn ubranych na ciemno i uzbrojonych w topory i łańcuchy, występujących przed kamerą w zimowej szacie, z muzyką heavy-metolową w tle.

Jeden z nich, który występuje w charakterze rzecznika, ogłasza, że „sezon polowań na pedofilów został otwarty!” Mówca wskazuje, że ich celem są „seks-turyści, którzy zaatakowali nasz kraj” i „polują na nasze dzieci”. Podkreśla on, że Żołnierze Odyna zamierzają wziąć sprawiedliwość w swoje ręce, ponieważ „władze i politycy nic nie robią”.

Żołnierze Odyna twierdzą również, że sprawcami połowy przestępstw seksualnych, których ofiarą padają nieletnie dziewczęta, są Arabowie. Dodają oni zarazem, że polowanie wymierzone jest także w „krajowych pedofilów i gwałcicieli bez względu na kolor skóry”.

„Gwarantujemy, że randka z nami będzie niezapomniana. I hej, nie martw się, nie zadzwonimy na policję” – stwierdzają Żołnierze Odyna.

Film jest odpowiedzią na przypadki wykorzystywania seksualnego nieletnich w Oulu i Helsinkach przez grupę cudzoziemców, którzy zostali aresztowani przez policję.

Krajowa Rada Policji zwróciła się do Wydziału Policji w Helsinkach o dokonanie oceny, czy film należy uznać za przestępstwo na tle nienawiści wobec grup etnicznych oraz o ustalenie, jakie środki zapobiegawcze i inne należy podjąć w związku z publikacją.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!