Świat Wiadomości

Financial Times ogłosił Georga Sorosa człowiekiem roku…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal bankier.pl inwestor i filantrop George Soros został uhonorowany tytułem Człowieka Roku przyznawanego przez dziennik „Financial Times”.

88-letni miliarder został wyróżniony za „obronę liberalnej demokracji, która znajduje się pod ostrzałem populistów”. Jak stwierdza w uzasadnieniu redakcja „Financial Times”, „chociaż tytuł Człowieka Roku zazwyczaj przyznawano za osiągnięcia, to w przypadku Sorosa w grę wchodzą także reprezentowane przez niego wartości”.

– Jest piewcą liberalnej demokracji i otwartego społeczeństwa. To idee, które zwyciężyły w zimnej wojnie, a dziś są atakowane ze wszystkich kierunków, od Rosji Władimira Putina po Amerykę Donalda Trumpa – czytamy w artykule „FT”.

– Jestem oskarżany o wszystko, łącznie z byciem antychrystem. Chciałbym nie mieć tylu wrogów, ale uznaję to za potwierdzenie tego, że robię coś dobrego – dodaje sam Soros.

Nagroda “Financial Timies Person of the Year” jest przyznawana od 1970 r. Jej laureatami byli głównie ludzie biznesu oraz politycy. Wśród uhonorowanych przez brytyjski dziennik znajduje się jeden Polak – w 1980 r. wyróżniono Lecha Wałęsę.

Jak skomentujecie to wyróżnienie?

Źródło: bakier.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!