Polska Wiadomości

Finał WOŚP w Gdańsku zorganizowano w oparciu o przepisy prawa drogowego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal tvp.info finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku nie miał statusu imprezy masowej. Został zorganizowany na podstawie przepisów Prawa o ruchu drogowym; wiążą się z tym mniej restrykcyjne wymogi bezpieczeństwa.

Organizatorem imprezy było Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

11 grudnia został złożony wniosek o zgodę na tzw. wykorzystanie drogi w sposób szczególny. Pozytywna decyzja została wydana 28 grudnia przez Zespół do spraw Zarządzania Ruchem Urzędu Miasta – z upoważnienia prezydenta Gdańska – i dotyczyła Targu Węglowego i ul. Bogusławskiego.

20 grudnia organizatorzy otrzymali także od komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku pozytywną opinię dotyczącą wniosku o zorganizowanie imprezy na Targu Węglowym.

Wymogi wobec imprezy organizowanej na zasadzie wykorzystania drogi w sposób szczególny są mniej restrykcyjne niż wobec imprezy masowej; nie wymuszają na organizatorze m. in. wyznaczenia kierownika do spraw bezpieczeństwa.

Jak twierdzi organizator, w ten sposób imprezę zakwalifikował urząd miasta.

Jak jednak wynika z dokumentów, wobec organizatorów postawiono wymagania zbieżne z wymogami ustawy o organizacji imprez masowych.

Co wy na to? Czy nie jest to szczyt amatorszczyzny?

Źródło: tvp.info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!