Kultura Wiadomości

Film o Obrońcach Głogowa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Arkadiusz Olszewski, twórca filmu „Ludobójstwo”, postanowił zrealizować animowany film „Obrońcy Głogowa”, którego akcja rozgrywa się w czasach Bolesława Krzywoustego, Miło nam poinformować, że objęliśmy patronat nad jego pokazem, który zaplanowano we wrocławskiej siedzibie Civitas Christiana.

Akcja filmu rozgrywa się przede wszystkim w czasie wojny polsko-niemieckiej z 1109 roku, której kluczowym fragmentem była obrona Głogowa, ale scenariusz filmu obejmuje także okres późniejszy – od bitwy na Psim Polu do podboju Pomorza przez wojska Bolesława Krzywoustego.

Film opowiada historię młodych Głogowian, zakochanych w sobie Paszka i Dobrówki oraz ich skonfliktowanych rodzin. Oprócz piastowskich Romeo i Julii, oczekiwać można zarówno wątków lekkich, komediowych, jak i solidnego dramatu – oraz całą masę mocnej, bezkompromisowej batalistyki.

Zapraszamy Państwa na pokaz filmu, który ukazuje się w odcinkach do Civitas Christiana we Wrocławiu. My, mamy możliwość zobaczyć film w całości oraz zakupić płytę DVD i otrzymać autograf od autora 🙂

W filmie gościnnie, głosu udzielili ks. prałat Roman Kneblewski, prof. Jerzy Robert Nowak oraz Grzegorz Braun.

Więcej:
https://web.facebook.com/events/1901945603168110/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!