Świat Wiadomości

Filipiny: W ciągu jednego dnia ludzie zastrzelili 32 dilerów narkotyków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sprawujący swe rządy od 2016 roku prezydent Filipin Rodrigo Duterte dzień za dniem pokazuje światu jak walczyć z przestępcami. Niedawno zezwolił na zabijanie narkotykowych dilerów.. Wtorkowy dzień (15 sierpnia) był rekordowy pod względem liczby zabitych handlarzy narkotyków. Zginęło ich łącznie 32.    

Osoby zabite były podejrzewane o przestępstwa narkotykowe, były uzbrojone i stawiały opór – tak brzmi oficjalny komunikat filipińskiej policji. Przeciwnicy prezydenta twierdzą jednak, że władza nadużywa swoich uprawnień. Te ma niemałe, bowiem mundurowi mają prawo strzelać bez ostrzeżenia do osób podejrzanych o handel narkotykami.

Do wczorajszego dnia 21 to największa liczba zabitych przestępców w ciągu jednej doby. Od 15 sierpnia ten „rekord” wynosi 32 i nie jest wykluczone, że zostanie wkrótce pobity, bowiem władze nasiliły kontrole. Podczas 66 policyjnych akcji w Bulacan aresztowano 107 osób i skonfiskowano broń oraz narkotyki, w tym amfetaminę i marihuanę.

Zdanie mieszkańców Filipin na temat prawa, które wprowadził bezkompromisowy prezydent Duterte są podzielone. Jedni twierdzą, że być może w końcu uda się zlikwidować problem narkomanii i gangów na Filipinach, a inni uważają, że to niehumanitarne. Już w pierwszych dniach, gdy można było strzelać do dilerów, wielu z nich samych oddało się

Źródło: radiozet.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!