Europa Polska Sports Wiadomości

FIFA zbada rzekome rasistowskie zachowanie Kamila Glika podczas meczu z Anglią

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal webmagazyn.pl FIFA wszczęła postępowanie w sprawie incydentu z udziałem polskiego obrońcy, do którego doszło podczas meczu Polska – Anglia. Kamil Glik miał w rasistowski sposób obrazić Kyle`a Walkera,

Zdarzenie miało miejsce po pierwszej połowie spotkania. Piłkarze obu drużyn awanturowali się na środku boiska, a Glik i Maguire zostali ukarani żółtymi kartkami.

Wcześniej iskrzyło między polskim obrońcą, a Kylem Walkerem. Glik był w ostry sposób atakowany przez Anglika podczas stałych fragmentów gry. Polak rzucił w jego kierunku kilka ostrych słów.

Członkowie polskiej ekipy bardzo szybko zdementowali informacje, jakoby Glik obraził rywala na tle rasistowskim. Anglicy mocno zaangażowali się w tę sprawę.

– Możemy stwierdzić jedynie, że incydent, który miał miejsce na boisku tuż przed przerwą, został zgłoszony zespołowi sędziowskiemu i delegatom. Do FIFA należy teraz przyjrzenie się sprawie i ustalenie wszystkich faktów zaistniałego zdarzenia – napisał Andy Walker, menedżer reprezentacji Anglii ds. komunikacji, w oświadczeniu przesłanym do portalu WP Sportowe Fakty.

Sprawa ma zostać dogłębnie przeanalizowana, co potwierdza FIFA. Oprócz zeznań świadków, kluczowe będzie nagranie całego zdarzenia.

– FIFA jest w trakcie analizowania oficjalnych raportów z meczu eliminacji MŚ pomiędzy Polską i Anglią. Odpowiednie informacje zostaną ocenione przez organy dyscyplinarne w celu podjęcia stosownej decyzji – napisała FIFA.

Autor: Paweł Gębusiak

Boli ich, och boli…

Źródło: webmagazyn.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!