Wiadomości

Feministki grożą bojkotem podpasek Always, bo ich producent… ugiął się przed żądaniami środowisk LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Feministki zagroziły bojkotem podpasek Always w reakcji na decyzję o usunięciu symbolu „Wenus”, znaku kobiecej tożsamości seksualnej, z opakowania. Ich producent podjął tę decyzję pod presją działaczy LGBT, którzy twierdzili, że żeński symbol jest nieodpowiedni, ponieważ nie wszystkie osoby, które miesiączkują, identyfikują się jako kobiety.

Jak już pisaliśmy wczoraj, w ramach dostosowania się do dyktatu środowisk LGBT, popularna marka „Always” zrezygnuje z umieszczania na opakowaniach swoich produktów symbolizującego kobietę wizerunku Wenus. Właściciel marki podpasek, firma Procter&Gamble wydała oświadczenie, w którym stwierdza, że są „zaangażowani w walkę o różnorodność i integrację oraz nieustannie zmierzamy ku zrozumieniu potrzeb wszystkich naszych konsumentów”.

Firma P&G zapowiedziała, że zacznie usuwać symbol z opakowań w grudniu tego roku. Nowe opakowanie trafić ma do sprzedaży najpóźniej w lutym 2020 roku.

Marka podpasek rezygnuje z wizerunku bogini Wenus by nie urazić osób transpłciowych…

Decyzja ta wprawiła w furię feministki, które twierdzą, że decyzja ta „wymazuje” kobiety, a decyzję uznano za „nonsens”. Jedna z kobiet napisała w mediach społecznościowych: „Kobiety są dosłownie usuwane z produktów sanitarnych. Czy jest miejsce, w którym wolno nam być widocznym !?

„Kupowałam wasz produkt od 10. roku życia. Nie wymazuj osoby, która używa tego produktu, twojego produktu. Albo też zrezygnuj z mojej siły nabywczej” – napisała inna.

– Usunięcie tego symbolu z opakowań podpasek to w zasadzie zaprzeczenie istnienia kobiet. Zmierzamy w stronę eliminacji kobiecej biologii. Symbol kobiecości był używany przez feministki od dekad. To zwykłe tchórzostwo i sygnalizowanie wartości przez wielkie korporacje, które kapitulują przed gender – powiedziała Daily Mail znana feministka Julie Bindel.

/Daily Mail/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!