Świat Wiadomości

Marka podpasek rezygnuje z wizerunku bogini Wenus by nie urazić osób transpłciowych…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl w ramach dostosowania się do dyktatu środowisk LGBT, popularna marka „Always” zrezygnuje z umieszczania na opakowaniach swoich produktów symbolizującego kobietę wizerunku Wenus.

Właściciel marki podpasek, firma Procter&Gamble wydała oświadczenie, w którym stwierdza, że są „zaangażowani w walkę o różnorodność i integrację oraz nieustannie zmierzamy ku zrozumieniu potrzeb wszystkich naszych konsumentów”.

Dlatego w celu zmniejszenia rzekomej marginalizacji klientów transpłciowych, ale nadal przechodzących menstruację, zdecydowano się na rezygnację z kobiecego symbolu Wenus. „Rutynowo oceniamy nasze produkty, opakowania i projekty, biorąc pod uwagę opinie konsumentów, aby upewnić się, że zaspokajamy potrzeby każdego, kto z nich korzysta. Zmiana naszego projektu opakowania dla podpasek jest zgodna z tą praktyką” – wyjaśniają.

P&G zapowiedział, że zacznie usuwać symbol z opakowań w grudniu tego roku. Nowe opakowanie trafi do sprzedaży najpóźniej w lutym 2020 roku.

Zmiana opakowań „Always” nastąpiła wskutek – tu bez niespodzianki – presji środowisk LGBT, które licznymi „petycjami” i „sugestiami”, mówiąc delikatnie – nakłoniły firmę do zmiany symbolu graficznego. W akcję włączył się najpopularniejszy „trans-model” świata, Kenny Jones. Wcześniej był twarzą kampanii mającej przekonać, że miesiączka nie przynależy wyłącznie do kobiety.

Wobec powyższego rodzi się pytanie: Czy transseksualiści miewają miesiączki?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!