Wiadomości

Feministka zaapelowała na antenie TVN: Trzeba zawiesić rozmnażanie się

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie obalimy tej władzy, jeśli rzeczywiście same nie będziemy używać naszych ciał jako narzędzia politycznego – bredziła na antenie TVN Agnieszka Szpila pisarka i aktywistka lewicowa, która przekonywała, że metodą odsunięcia PiS od władzy może być „zawieszenie rozmnażania się” przez polskie kobiety.

– Kaczyński i ten rechot i to wszystko sprzyja temu, aby teraz podjąć taką decyzję (…) i świadomie kieruję apel do Polek i mieszkanek Polski, aby po prostu rzeczywiście zawiesić rozmnażanie się – powiedziała aktywistka. Jak podkreśliła „to jest moment, w którym nie wygramy tej walki, nie obalimy tej władzy, jeśli rzeczywiście same nie będziemy używać naszych ciał jako narzędzi”.

Szpila odniosła się też do słów prowadzącego program o tym, że Europa mierzy się z największym niżem demograficznym od II wojny światowej. – Jeżeli mają się rodzić w kraju absolutnie dyskryminującym kobiety, to wskaźnik jest super – powiedziała, dodając, że „niech się nie rodzą w ogóle dzieci w tym kraju, dopóki dopóty będzie taka władza”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!