Wiadomości

Feministka podczas demonstracji w Warszawie: „Kiedyś doczekamy się ronda Legalnej Aborcji”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na rondzie Dmowskiego w Warszawie odbył się kuriozalny protest organizacji feministycznej Strajk Kobiet pod hasłem „Disco Przeciw Nienawiści”, w ramach której zorganizowano dyskotekę. Działaczki żądały zmiany nazwy ronda z „Dmowskiego” na „Praw Kobiet”.

Podczas manifestacji demonstranci namawiali do podpisywania petycji w tej sprawie. Mówili o równouprawnieniu kobiet i proteście przeciw językowi nienawiści.

– Mam takie marzenie, że jeżeli będziemy mieli rondo Praw Kobiet, to kiedyś też doczekamy się ronda Legalnej Aborcji – mówiła Kamila Ferenc z Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

Jak dodała, marzy o tym, że „w idealnym świecie nie będzie trzeba nikomu tłumaczyć, że jesteśmy mądre, wspaniałe, dobre, piękne, cudowne bez względu na to, ile miałyśmy aborcji, ile dzieci urodziłyśmy i jak te dzieci chcemy wychować”.

Manifestacja, odbywająca się w godzinach szczytu, spowodowała duże utrudnienia w ruchu w centrum stolicy. Ulice w okolicy ronda zostały całkowicie zablokowane. Na objazdy skierowane zostały autobusy miejskie i tramwaje.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!