Wiadomości

Fałszywe dokumenty i kredyt – dwie osoby zatrzymane

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dwie osoby zatrzymane przez CBA. Śledztwo dotyczy m.in. wyłudzenia kredytu bankowego na podstawie poświadczających nieprawdę dokumentów.

Delegatura CBA w Lublinie prowadzi postępowanie przygotowawcze pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zamościu w wielowątkowej sprawie m.in. powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych samorządowych, celem podjęcia się pośrednictwa w załatwieniu sprawy w zamian za osiągnięcie korzyści majątkowej, przyjęcia korzyści majątkowej w zamian za nadużycie udzielonych uprawnień, mogące wyrządzić jednostce organizacyjnej wykonującej działalność gospodarczą szkodę majątkową i innych. Jeden z wątków dotyczy wyłudzenia kredytu bankowego na podstawie poświadczających nieprawdę dokumentów.

Funkcjonariusze lubelskiej Delegatury CBA uzyskali informacje o dwóch osobach, które w oparciu o fałszywe dokumenty, potwierdzające zatrudnienie w jednej z firm, uzyskały kredyt konsumpcyjny w wysokości 30 tysięcy złotych. W placówce jednego banków, miały przedłożyć podrobione potwierdzenia zatrudnienia w spółce.

Po zakończeniu przeszukań zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Zamościu, gdzie usłyszeli zarzuty. Prokurator zastosował wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym dozór Policji, poręczenia majątkowe i zakaz opuszczania kraju.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!