Wiadomości

Fala fekaliów płynie przez Polskę, wiemy, kiedy dokąd dotrze…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Fala po zrzucie ścieków do Wisły w Warszawie, związanym z awarią układu przesyłowego do oczyszczalni „Czajka”, w poniedziałek, o godz. 5 rano dotrze do Płocka, a we wtorek, o godz. 12 do Torunia – wynika z analizy IMGW. Do oddalonej o 10,5 km od ujścia rzeki wsi Kiezmark fala dopłynie w piątek.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w niedzielę rano opublikował na Twitterze wstępną analizę, którą eksperci przygotowali w związku z awarią kolektora przesyłowego ścieków w Warszawie. Zamieszczona we wpisie tabela pokazuje przewidywaną propagację fali dla poszczególnych lokalizacji wzdłuż Wisły – aż do wodowskazu w Kiezmarku na Pomorzu.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w stolicy zrzut z kolektora przy ul. Farysa w warszawskiej dzielnicy Bielany rozpoczęło o godz. 14 w sobotę. Z analizy IMGW wynika, że fala o godz. 4 rano w niedzielę dotarła do wodowskazu w Modlinie (powiat nowodworski). W niedzielę fala przepłynąć ma przez powiat płoński – o godz. 12 minie wodowskaz we wsi Wychódźc, o godz. 16 w Wyszogrodzie, a o godz. 22 – w Kępie Polskiej.

W poniedziałek, o godz. 5 rano fala ma dotrzeć do wodowskazu w Płocku. O godz. 19 w poniedziałek fala ma przepłynąć przez Włocławek w województwie kujawsko-pomorskim, a o godz. 12 we wtorek ma dojść do Torunia. Wodowskaz w bydgoskim Fordonie ma minąć natomiast dwanaście godzin później, w środę o północy. Dalej, o godz. 10 fala ma dopłynąć do Chełmna, a o godz. 19 – do Grudziądza.

Na Pomorzu, przy wodowskazie w Tczewie, fala ma przepłynąć w czwartek, o godz. 18. Do wodowskazu w Kiezmarku, który leży 10,5 km od ujścia rzeki, fala ma dopłynąć w piątek o północy.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!