Wiadomości

Facebook zaapelował do użytkowników serwisu, by przysyłali mu swoje… nagie zdjęcia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Administracja Facebooka zwróciła się użytkowników serwisu w Wielkiej Brytanii o przesłanie nagich zdjęć. Tłumaczy to troską o bezpieczeństwo i ochroną prywatności. Dzięki temu Facebook – jak twierdzą administratorzy serwisu – będą mogli zapobiec ewentualnemu opublikowaniu takich zdjęć na swoim portalu – informuje onet.pl.

Ma to być odpowiedź na coraz szersze zjawisko, gdy porzucony partner/partnerka w ramach zemsty umieszcza w portalach społecznościowych kompromitujące zdjęcia, by upokorzyć i ośmieszyć swoich ex. Akcja Facebooka ma zapobiec takim sytuacjom. Umieszczenie kodu cyfrowego zdjęć na czarnej liście ma sprawić, że niemożliwe stanie się opublikowanie w przyszłości takiej lub podobnej fotografii na tym portalu.

Ale czy ktokolwiek zdecyduje się przesłać swoje rozbierane zdjęcia zupełnie obcej osobie, by uprzedzić ich ewentualne ujawnienie przez kogoś, z kim się jest w bardzo bliskich relacji? Administratorzy Facebooka najwyraźniej uważają, że budzą większe zaufanie aniżeli najbliższe nawet osoby w życiu użytkowników serwisu.

/onet.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!