Wiadomości

Ewakuacja ambasady USA w Londynie. Na miejscu pojawiła się straż pożarna i uzbrojeni policjanci

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Londynie została chwilowo zamknięta. Pracownikom placówki zakazano podchodzenia do okien. Na miejscu pojawiła się straż pożarna i uzbrojeni policjanci – informują brytyjskie media.

W środę rano ambasada USA w Londynie została zamknięta, a przebywającym w środku pracownikom nakazano się schylić i odsunąć od okien. Lokalna policja poinformowała, że przyczyną alarmu był pozostawiony niedaleko ambasady pakunek. Jak relacjonuje londyński “Evening Standard” na nagraniach widać ludzi wewnątrz budynku kucających lub siedzących na ziemi, w tym rodziców z niemowlętami i małymi dziećmi. Świadkowie informowali, że widzieli w okolicy psy tropiące i uzbrojoną policję.

Szybko jednak okazało się, że pakunek nie jest niebezpieczny. “Ambasada USA wraca do normalnej działalności” – poinformowano na oficjalnym koncie ambasady na Twitterze po godz. 12. Amerykańscy dyplomaci podziękowali londyńskiej policji za szybkie działanie, a wszystkim obecnym w budynku ambasady za “współpracę i cierpliwość”.

/wprost.pl, twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!