Wiadomości

Ewa Swoboda nie jedzie na igrzyska. “Forma była kosmiczna”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Forma była kosmiczna. Wszystko było idealnie, ale niestety taki jest sport: kruchy” – napisała w mediach społecznościowych Ewa Swoboda. Sprinterka z powodu kontuzji nie wystartuje na igrzyskach w Tokio; ma m.in. zapalenie rozcięgna podeszwowego.

„Pora na jakieś wyjaśnienia. Czekałam z tą wiadomością długi czas. Rok 2021 jest bardzo pechowy dla mnie. Tutaj koronawirus na hali, teraz cholerna kontuzja, która pogłębiła się podczas Memoriału Kusocińskiego. Byłam przekonana, że już sobie z tym poradziłam, a tutaj nie dość, że zapalenie rozcięgna podeszwowego, to jeszcze w 60 procentach naderwany prostownik krótki palców” – napisała na Instagramie biegaczka.

„Forma była kosmiczna. Wszystko było idealnie, ale niestety taki jest sport: kruchy. Kontynuuję swoje rehabilitacje i trzymam kciuki za całą naszą reprezentację. Serduszkiem będę z Wami” – dodała.

Swoboda nie wystartuje w biegu na 100 m na igrzyskach olimpijskich w Tokio z powodu kontuzji. „Tak, to już oficjalna informacja: Ewa Swoboda nie poleci na igrzyska do Japonii” – powiedział wiceprezes PZLA Tomasz Majewski.

„Nie będzie w związku z tą absencją zmian w składzie reprezentacji. Nie mamy już po prostu takiej możliwości” – wskazał Majewski.

Swoboda miała w Tokio biegać indywidualnie na dystansie 100 m oraz wspomóc sztafetę 4×100 m. W tej drugiej konkurencji w składzie reprezentacji zapobiegawczo zgłoszona została zawodniczka rezerwowa.

Zawodniczka AZS AWF Katowice jest najszybszą polską sprinterką ostatnich lat. W karierze zdobyła m.in. tytuł halowej mistrzyni Europy w biegu na 60 m w Glasgow w 2019 r.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!