Felietony

Europa stała się miejscem, w którym kościoły i synagogi przestały być bezpieczne

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Portal Voice of Europe pisze o lewicowej hipokryzji, która z całą mocą ujawniła się w związku z atakami na synagogi w Szwecji. Sprowadzając miliony imigrantów muzułmańskich z Afryki i Bliskiego Wschodu, musi liczyć się, że wraz z nimi „zaimportowany” zostanie antysemityzm. Tymczasem lewicowi politycy nagle są „zszokowani” tym, co się stało.

Podczas gdy antysemityzm przyciąga sporą uwagę, nikt nie chce zauważyć tysięcy ataków na chrześcijańskie symbole, kościoły i cmentarze. Aleto tylko czubek góry lodowej lewackiej hipokryzji i ignorancji. Wszak już kilka dni przed atakami na synagogi w Szwecji miała w Malmö miejsce demonstracja, podczas której skandowano: „Będziemy strzelać do Żydów” i „Zaatakujemy Żydów nożami”, ale szwedzka policja nie zareagowała.

Ale – jak wspomniano – gdy antysemityzm przyciąga sporą uwagę, bez większego zainteresowania ze strony mediów dochodzi do tysięcy ataków na chrześcijańskie posągi, kościoły i cmentarze. Na przykład w jednym tylko landzie niemieckim uszkodzono dwieście kościołów i szereg symboli chrześcijańskich. Niedawno aresztowano pakistańskiego imigranta za próbę wysadzenia kościoła w Mannheim, o czym zresztą pisaliśmy na naszych łamach:

Aresztowano imigranta z Pakistanu, który próbował wysadzić kościół w niemieckim Mannheim

Nie trzeba długo szukać, a znajdzie się wiele podobnych przypakładów we Włoszech, Austrii, Francji i innych krajach europejskich. Najbardziej znany przypadek niszczenia chrześcijańskich symboli i kościołów miał miejsce nBałkanach.

Po wojnie jugosłowiańskiej w 1995 r. tysiące kościołów zostało zniszczonych przede wszystkim przez albańskich muzułmanów. Wyobraźmy sobie, co by się działo, gdyby w Europie została zniszczona taka liczba meczetów. Czy wyczuwamy hipokryzję?

Zdarzają się również przypadki bycia pobicia za noszenie krzyża na obszarach zamieszkanych przez imigrantów, grożenia nawróconym lub nawracającym na chrześcijaństwo lub po prostu grożenia za byciem chrześcijaninem.

W wielu miastach europejskich, zwłaszcza na przedmieściach zdominowanych przez imigrantów, Żydzi i chrześcijanie muszą ukrywać swoje symbole religijne, aby nie narazić się na brutalne ataki. Ale zdarzają się też przypadki śmiertelne: 66-letnia Żydówka została zamordowana w jej domu na przedmieściach Paryża przez muzułmańskiego imigranta, który wykrzykiwał „Allahu Akbar” i „Shaitan!” (Po arabsku “Szatan”).

Miały miejsce i inne ataki ze skutkiem śmiertelnym na obiekty żydowskie w Belgii, Francji iw Holandii, gdzie niektóre szkoły żydowskie wymagają obecnie specjalnej ochrony policyjnej i wysokiego ogrodzenia.

Ale dochodzi też do ataków ze skutkiem śmiertelnym na obiekty chrześcijańskie w Europie. W zeszłym roku berliński rynek bożonarodzeniowy został zaatakowany przez muzułmańskiego imigranta z Tunezji, a francuski ksiądz został zamordowany przez dwóch muzułmanów we Francji.

Nadszedł czas, aby europejscy politycy przyznali, że istnieje bardzo poważny problem z islamem: bo to nie skrajna prawica odpowiada za większość ataków na Żydów, co jednoznacznie potwierdzają badania.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!