Wiadomości

Euronet ogranicza możliwość wypłaty gotówki z sieci swoich bankomatów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Euronet ogranicza wypłatę gotówki z sieci swoich bankomatów. Niezadowoleni są klienci i banki, które za każdą wypłatę realizowaną przez swoich klientów muszą płacić sieci prowizję.

Jednorazowo z bankomatu Euronetu wypłacić można obecnie 1000 zł. Nie oznacza to, że dziennie jeden klient nie może pobrać większej kwoty – może, ale musi powtarzać kilkakrotnie transakcję, jeśli potrzebuje np. 4000 zł. Wcześniej taką kwotę można było wyjąć za jednym razem.

Ewa Miziołek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska tłumaczy, że sieć wprowadziła ograniczenia, bo Polacy za dużo pobierali pieniędzy z ich maszyn. – Z uwagi na znaczny wzrost wartości jednostkowej wypłaty gotówki w ostatnich miesiącach wprowadziliśmy w części naszych urządzeń tymczasowy limit jednorazowej transakcji w wysokości 1000 zł – wyjaśnia Miziołek. – Limit został wprowadzony, by zapewnić jak największej liczbie klientów dostęp do gotówki w sieci Euronet – dodaje.

Zaznacza przy tym, że w przypadku pojedynczych urządzeń może również zdarzyć się sytuacja, że z uwagi na kończący się zapas banknotów w urządzeniu, wypłata żądanej kwoty może być chwilowo niemożliwa. Ale zapewnia, że sytuacja jest monitorowana.

/businessinsider.com.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!